Tu i Teraz! – pierwsze warsztaty

Tu i teraz w Polsce młodzież z sześciu województw skorzystała z otwartych drzwi projektu „Trampolina dla Polski” – „Tu i Teraz!”. Choć rekrutacja jeszcze się nie zakończyła kilkudziesięciu młodych ludzi już zdecydowało się włożyć swój czas i wysiłek by uczestniczyć w programie projektu. Uczestnicy z województw Mazowieckiego, Wielkopolskiego, Kujawsko-Pomorskiego rozpoczęli serie szkoleń z pedagogiem i mają za sobą już webinary i stacjonarny warsztat z pedagogiem. Województwa Łódzkie, Pomorskie i Opolskie rozpoczynają program już w kwietniu.

Młode pokolenie dzisiaj staje w obliczu wyzwań, przed którymi nie stawało żadne inne pokolenie takimi jak funkcjonowanie w świecie pełnym fake newsów, cyberprzemocy, deep fake’ów czy sztucznej inteligencji jednocześnie zmagając się z tymi samymi trudnościami, z którymi dorastający nastolatkowie mierzyli się od zawsze – budowanie relacji w rodzinie, szkole i nie tylko, pierwsze sympatie, używki wśród rówieśników, przestępczość i wiele innych. Projekt Tu i Teraz! – finansowany przez ministerstwo sprawiedliwości – stara się dać młodym wyposażenie by poradzić sobie zarówno z nowymi wyzwaniami zmieniającego się świata jak i zmaganiami, które pozostają podobne od wieków. Trzy serie szkoleń zawierające warsztaty prowadzone przez psychologa, pedagoga, radcę prawnego oraz eksperta pracy z social mediami zawierają w sobie narzędzia i wiedzę potrzebną do funkcjonowania w nowoczesnym świecie.

Oprócz tego wszystkiego, młodzi ludzie uczą się tego jak budować swoje życie zgodnie z wartościami, w które wierzą. By żyć w zdrowych relacjach ze sobą, z rodziną, w szkole. Zapobieganie przestępczości nieletnich to jeden z głównych celów projektu, który jest realizowany poprzez pokazywanie im życia pełnego pasji, cennych, dobrych relacji, umiejętności, wartości oraz perspektywy na przyszłość zarówno zawodową jak relacyjną.

Na mediach społecznościowych projektu „Trampolina dla Polski” – można obserwować co się dzieje w projekcie, obejrzeć materiały z pierwszej jesiennej edycji, wysłuchać ciekawych podcastów a już niedługo napewno zobaczymy efekty pracy młodych ludzi z tegorocznej edycji! Bo to się naprawdę dzieje – Tu i Teraz!

Więcej artykułów:

Bez kategorii
root

Warsztaty aktorskie

Jako Trampolina organizujemy dla naszych uczestników przeróżne warsztaty, ćwiczenia, tworzymy jakościową przestrzeń, gdzie ludzie mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności.

Czytaj więcej
Bez kategorii
root

Wyjazd na paintball

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym, a po raz kolejny w ogóle postanowiliśmy spędzić aktywnie niedzielne popołudnie. Zorganizowaliśmy wyjazd

Czytaj więcej

Klub dziecięcy
trampolina

Informujemy, że Klub Dziecięcy TRAMPOLINA w lipcu będzie otwarty w godzinach 10-13.

Zapraszamy również dzieci do udziału w "Wakacjach z Trampoliną w mieście", które odbędą się w sierpniu!
Więcej informacji w klubie dziecięcym.