Zakończenie I Edycji projektu „#ZacznijTeraz”

Pierwsza edycja projektu stowarzyszenia Trampolina dla Polski – „Zacznij Teraz!” powoli dobiega końca. Przez ostatnich kilka miesięcy uczestnicy projektu przygotowywali się, do współtworzenia internetowej kampanii, którą teraz można dostrzec na mediach społecznościowych Trampoliny i projektu. Szkolenie i dwa webinary z psychologiem, dwa webinary i warsztaty z social mediów, wykład z radcą prawnym oraz lokalne spotkania to droga, którą przemierzyli uczestnicy projektu by dotrzeć do jego finału. Finał I edycji projektu Zacznij Teraz finansowanego przez ministerstwo sprawiedliwości odbył się w Zduńskiej Woli – uczestnicy zjechali się z różnych stron Polski by uczestniczyć w ostatnich w tym roku warsztatach, nagraniach i podsumowaniach. Warsztat dotyczący budowania zdrowych relacji poprowadził pedagog. Jak budować przyjaźnię? Jakie relacje są zdrowe? Jak powinienem postępować gdy w relacjach pojawiają się trudności? Jak się lepiej komunikować? Jakie są źródła toksycznych relacji? To tylko kilka z wielu pytań, na które odpowiedzi dostali Ci młodzi ludzie. Uczestniczyli również w serii ćwiczeń interpersonalnych, by rozwijać swoje kompetencje w tym zakresie. Oprócz tych warsztatów odbyła się jeszcze lekcja wystąpień publicznych oraz nagrania kolejnych filmów. Ostatnią oficjalną częścią finału I edycji projektu „Zacznij Teraz” było podsumowanie ostatniego pół roku, wyświetlenie filmów stworzonych przez uczestników oraz rozdanie certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w projekcie. Poza oficjalną częścią weekendu spędzonego w Zduńskiej Woli warto podkreślić, że jego uczestnicy wartości w nim przekazane pokazywali również w praktyce. Młodzież poznawała się, integrowała, grała w gry integracyjne, poszła na spacer, ćwiczyła na siłowni, tańczyła – wszystko w atmosferze wzajemnego szacunku i kultury osobistej. Projekt „Zacznij Teraz!” Finansowany przez ministerstwo sprawiedliwości przekłada się na życie uczestników, co oznacza, że również na środowiska, w których na codzień funkcjonują – ich rodziny, przyjaźnie, szkoły. Efekt pracy uczestników i zespołu projektu teraz najbardziej widać w postaci grafik i filmów na profilach w mediach społecznościowych Trampoliny. Oprócz tego warto śledzić również serię podcastów stworzoną w ramach projektu na kanale YouTube – „Tu i Teraz”. Gośćmi podcastu są m.in Influencer, ewangelizator – Krzysztof Sowiński, psycholog kliniczny, psychoterapeutka – Marta Miłuńska oraz jeden z uczestników projektu – Szymon Grelewski. Czy to już koniec? Dopiero początek! Projekt „Zacznij Teraz” dopiero nabiera tempa bo już w przyszłym roku czeka nas druga edycja projektu, który zmienia rzeczywistość i pokazuje, że budowanie życia zgodnie z wartościami takimi jak dobro, wiara, odpowiedzialność i wiele innych jest możliwe dla młodych w Polsce! Długo nie będzie trzeba czekać, to się dzieje już dzisiaj, „Tu i Teraz!”.

Więcej artykułów:

Bez kategorii
root

Warsztaty aktorskie

Jako Trampolina organizujemy dla naszych uczestników przeróżne warsztaty, ćwiczenia, tworzymy jakościową przestrzeń, gdzie ludzie mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności.

Czytaj więcej
Bez kategorii
root

Wyjazd na paintball

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym, a po raz kolejny w ogóle postanowiliśmy spędzić aktywnie niedzielne popołudnie. Zorganizowaliśmy wyjazd

Czytaj więcej